خانه / دانستنی های جنسی / چند نمونه از دشمن تمایلات جنسی
      

چند نمونه از دشمن تمایلات جنسی

چه چیزهایی باعث کم شدن تمایلات جنسی بین همسران می شود

چند نمونه از دشمن تمایلات جنسی - قلقلی خان

وقتی که سن انسان ها بالا می رود، تمایلات جنسی کاهش نمی يابد. در واقع  دشمن تمایلات جنسی مثل خستگی، عادت، بعضی از داروها و يا حتی تغييرات هورمونی هستند که باعث می شوند تمایلات جنسی را کاهش دهند. اگر می خواهید این تمایلات جنسی که به خاطر دشمن تمایلات جنسی از دست رفته را بدست بیاورید فقط کافیست که این گونه مشکلات نظیر خستکی، عادت، بعضی از داروها و يا حتی تغييرات هورمونی را برطرف کنید.

 

دشمن تمایلات جنسی بین همسران

۱-خستگی: خستگی روحی يا افسردگی می تواند انرژی شما را به صفر برساند و تمايلات جنسی را کم کند. اگر احساس مي‌کنيد هم از نظر جسمی و هم روحي بسيار خسته‌ايد و تمايلی به برقراری رابطه نداريد کمی به خود فرصت دهيد تا آرامشتان را باز يابيد. عدم تمايل شما به رابطه عاشقانه به معنی زدگی شما از همسرتان نيست. اگر فکر می کنيد مساله‌ای که با آن روبه‌روييد کمی بغرنج شده است به يک روانشناس مراجعه کنيد.

۲- عادت : یکی از بدترین دشمن تمایلات جنسی است. اگر سال‌هاست که از ازدواج‌تان می گذرد، مسلما تاکنون بحران‌های زيادی را تجربه و از آن سربلند بيرون آمده‌ايد. با هم بودن فعلي شما دليلی بر اين سخن است. وقتي شما مدت نسبتا زيادی با همسرتان زندگي کرده باشيد، چون به او اطمينان داريد، تمايلات جنسي‌تان به تدريج آرام‌تر می شود. اين مساله‌ای خاص نيست درواقع شما پس از مدتي به شکلی از زندگي که داريد عادت می کنيد. کافی است کمی در زندگیتان تغيير ايجاد کنيد. عادات که به هم بريزد، تمايلات جنسی بيشتر می شود. نترسيد و سعی خود را به کار گيريد.

۳- داروها: مصرف برخی داروها می تواند بر تمايلات جنسی تاثيرگذار و سبب ناتوانی جنسی در مردان و سردمزاجی در زنان شود. به عنوان نمونه برخی داروهای قلب، داروهای ضدافسردگی يا داروهای پايين‌آورنده قندخون از اين دسته‌اند.

۴- تغييرات هورمونی: در تئوری کاهش هورمون‌ها به ويژه در زمان يائسگی زنان مي‌تواند تمايلات جنسي را کاهش دهد. البته خود يائسگی سبب کاهش تمايل نمی شود بلکه کاملا برعکس عدم تخمک‌گذاری تمايلات جنسی را افزايش هم می دهد ولی کاهش برخی هورمون‌ها و به دنبال آن مشکلاتی نظير خشکی واژن عاملی برای کاهش ميل جنسی است که با درمان‌های به جا برطرف می شود.

 

منبع: medisite

 

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار