خانه / دانستنی های جنسی / هویت جنسی , هویت جنسی انسان چیست
      

هویت جنسی , هویت جنسی انسان چیست

هویت جنسی چیست؟

هویت جنسی , هویت جنسی چیست - قلقلی خان

هویت جنسی یک حالت روانشناختی است که بازتابی از احساس مرد بودن یا زن بودن فرد است.هویت جنسی ، مبتنی بر مجموعه ای از نگرش ها ،الگو های رفتاری ، و سایر نگرشهایی است که معمولا با مردانگی و زنانگی در ارتباط می باشد و فرهنگ در آنها نقش تعیین کننده دارد

به عبارت دیگر به احساس زنانگی یا مردانگی هر فرد از خودش، هویت جنسی گفته می شود. یا اعتقاد درونی شخص به این مسئله که او فردی مونث یا مذکر، دو سوگرا یا خنثی.

شخصی که هویت جنسی سالم دارد و می تواند با قطعیت بگوید که مرد است یا زن.نقش جنسی الگوی رفتاری بیرونی ات که بازتاب احساسی درونی شخص در مورد هویت جنسی محسوب می شود.نقش جنسی اعلام عمومی جنسیت است یعنی انتقال تصویر مرد بودن در مقابل زن بودن به دیگران است.

 

در شرایط مطلوب  هویت جنسی و نقش جنسی هماهنگ هستند

زن  که حسی از زن بودن دارد دیدگاه  خودش را با اعمال زنانه به بقیه جهان انتقال می دهد. مردی که خودش را مرد می داند، مردانه عمل میکند.نقش جنسی رفتار و گفتاری است که شخص برای نشان دادن میزان مرد بودن یا زن بودن خود را ابراز میکند.هویت و نقش جنسی از جنسیت(که جنسیت جنسی نیز نامیده می شود)افتراق داده می شود.جنسیت کاملا محدود به خصوصیات تشریحی و فیزیولوژی است که نشان می دهد مرد یا زن است(وجو الت جنسی مردانه یا مهبل)

همه این اصطلاحات باید از گرایش جنسی افتراق داده شود که عبارت است از تمایل و واکنش شهوانی فرد(برای مثال همجنس گرا یا غیرهمجنس گرا).گرایش جنسی مبتنی بر اثر انتخابی فرد(مرد یا زن )و خیال پردازی های او(مثلا تخلیات شهوانی در مورد مردان و زنان یا هر دو)است

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار