خانه / رازهای خوشبختی / مشکلات خوردن قهوه با همسر خود
      

مشکلات خوردن قهوه با همسر خود

با همسرتان خوردن قهوه را فراموش کنید و دیگر با او قهوه نخورید

مشکلات خوردن قهوه با همسر خود - قلقلی خان

بر اساس پژوهش جدیدی که انجام شده است، نوشیدن یا خوردن قهوه، مغز زنان را از نظر قدرتی مخصوصا در شرایطی که دچار استرس‌ هستند را افزایش داده، اما بر عکس زنان، خوردن قهوه برای مردان مناسب نیست چون که مردان را دچار بحران می‌كند!

طبق این تحقیقاتی که انجام شده است نوشیدن یا خوردن قهوه عملكرد  خانوم ها را در زمانی که دارند با دیگران کار میکنند را افزایش می دهد،  اما نوشیدن قهوه برای مردان به خاطره مردان آسیب زده و تصمیم گیری را برای مردان كند می كند.

دانشمندانی که در دانشگاه بریستول انگلیس هستند با انجام برخی آزمایش میخواستند بدانند كه خوردن قهوه چه تاثیراتی بر فردی كه در موقعیت استرس زا قرار دارد می گذارد.

آنها در تحقیقات خود از شصتوهشت زن و مرد خواستند تا وظایف مختلفی همچون شركت در مذاكرات، حل جدول و انجام معماهای یادآوری را انجام دهند و به آن ها گفته شد كه پس از  این که این كارها را انجام دادند باید به صورت عمومی در مورد كار محوله خود صحبت كنند.

به نیمی از این افراد قهوه بدون كافئین و به سایر افراد  قهوه ای با میزان كافئین بالا داده شد.

محققان دریافتند كه عملكرد مردان در آزمایش های مربوط به حافظه با مصرف قهوه كافئین دار دچار اختلال بالایی می شود. آنها جداول خود را به طور میانگین ۲۰ ثانیه دیرتر از افرادی كه قهوه بدون كافئین خورده بودند حل كردند.

اما زنانی كه قهوه كافئین دار مصرف كرده بودند ۱۰۰ ثانیه سریع تر آزمایش خود را به اتمام رساندند.

مطالعات قبلی به این موضوع اشاره داشته اند كه قهوه احتمالا در برابر بیماری هایی مانند دیابت، آلزایمر و آسیب كبدی و نقرس از بدن محافظت می كند.

 

منبع : سیمرغ

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار