خانه / دسته‌بندی نشده / علت نعوظ آلت تناسلی در هنگام خواب
      

علت نعوظ آلت تناسلی در هنگام خواب

آیا می دانید نعوظ آلت تناسلی در خواب به چه دلیل است؟

یکی از سوالات متداولی که از سوی مردان و مخصوصا جوانان مطرح است در مورد نعوظ آلت در هنگام خواب است.حتی در بعضی از موارد این موضوع باعث نگرانی فرد نیز شده است.

اما در پاسخ به این سوال باید گفت که نعوظ آلت در هنگام خواب علاوه بر این که طبیعی است بلکه نشان دهنده سلامت آلت تناسلی هم می باشد و هیچ جای نگرانی ندارد. جالب است بدانید که در حوالی سن بلوغ ۲۰ درصد از مدت زمان خواب مسئله نعوظ آلت تناسلی اتفاق می افتد و در دهه دوم زندگی این مسئله به ۲۸ دقیقه در شبانه روز  و در بزرگسالی به ۲۷ دقیقه در شبانه روز تقلیل پیدا خواهد کرد.  حالت نعوظ آلت در هنگام خواب معمولا در زمان rem  (حرکت سریع چشم ها) صورت می پذیرد.

علت نعوظ آلت تناسلی در هنگام خواب - قلقلی خان

در کسانی که با شکایت ناتوانی جنسی مراجعه می نمایند بررسی این فرایند با روش های مختلفی انجام می گردد که در انها تعداد دفعات سفت شدن الت و مدت زمان و شدت سفتی در هر بار اندازه گیری می شود.
تعداد دفعات سفتی الت معمولا ۳ تا ۶ بار در۸ ساعت و میانگین زمان انها حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است و در هر بار نیز شدت سفتی الت باید بیش از ۷۰% باشد.
یک نعوظ کامل نشانه سالم بودن محور عصبی عروقی میباشد و در نتیجه علت ناتوانی جنسی میتواند عصبی یا روحی وروانی باشد.
نکته جالب در این میان که باید به آن توجه ویژه داشت ارتباط نعوظ هنگام خواب با شکستگی آلت است زیرا در بسیاری از نوجوانان یا جوانان که صبح ها هنگام برخاستن از خواب آلت انها بلند شده است به علت شرم و حیا از والدین و دیگران تا زمان برطرف نشدن این حالت از بستر خارج نمی شوند و برخی نیز با دست اقدام به خم نمودن ان می کنند که این حالت میتواند موجب شکستگی آلت گردد در بعضی موارد نیز هنگام غلتیدن فرد هنگام خواب, آلت بلند شده زیر بدن وی گیر کرده ودر اثر فشار وزن بر روی آن شکستگی آلت رخ می دهد.
لازم به یاداوریست که درمان شکستگی آلت عمل جراحی در اولین فرصت است زیرا میتواند باعث ناتوانی جنسی یا کجی آلت در آینده گردد.

منبع:۳-m.ir

 

 

 

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار