خانه / دانستنی های جنسی / زمانی که قدرت باروری اسپرم مناسب است
      

زمانی که قدرت باروری اسپرم مناسب است

چه زمانی قدرت باروری اسپرم ها مناسب است؟

زمانی که قدرت باروری اسپرم مناسب است - قلقلی خان

قدرت باروری اسپرم در بعضی از آقایان کم است و قدرت باروری را ندارند، اما محققان با تحقیقات جدیدی که انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که در باروری این افراد زمان نقش بسیار مهمی دارد، اما می دانید زمان مناسب چه ساعتی است؟
نتیجه تحقیق دیگری که انجام شده است نشان می دهد مردانی که به علت آسیب دیدگی اسپرم، قدرت باروری اسپرم پایینی دارند، اگر به مدت یک هفته هر روز از طریق همبستری، انزال داشته باشند، کیفیت اسپرمشان بهبود می یابد.

یک محقق استرالیایی در کنفرانس انجمن اروپایی تولید مثل انسانی و جنین شناسی با اعلام نتایج پژوهشهای خود گفت:در حالی که پیش از این به زوج ها توصیه می شد هر دو سه روز یک بار رابطه جنسی داشته باشند ولی تحقیقات او نشان می دهد همبستری هر روزه به ارتقای سلامت اسپرم ها کمک می کند.

دکتر دیوید گرینینگ به حاضران در این کنفرانس گفت او در تحقیقاتش بر ۱۱۸ مرد آزمایش انجام داده و نتیجه کارش رضایت بخش بوده است.به گفته دکتر گرینینگ میزان آسیب دیدگی اسپرم در هشتاد درصد مردانی که مورد آزمایش قرار گرفتند،بعد از یک هفته انزال روزانه،۱۲ درصد کاهش یافت.در این حال،به علت انزال روزانه میزان اسپرم های خارج شده در هر رابطه جنسی که این مردان برقرار می کردند از ۱۸۰ میلیون به حدود ۷۰ میلیون کاهش پیدا می کرد ولی به گفته آقای گرینینگ این رقم همچنان در دامنه مطلوب برای برخورداری از قدرت باروری است.به گفته گرینینگ، برقراری رابطه جنسی هر روزه به افزایش تحرک اسپرم ها نیز کمک می کند.

 

آسیب دیدگی اسپرم ها

باور عمومی میان محققان این است که هر چه اسپرم ها به مدت طولانی تری در بیضه ها باقی بمانند به خاطر شرایط محیطی و دمای بدن دچار آسیب دیدگی بیشتری می شوند و قدرت باروری اسپرم این افراد پایین می آید. در این حال، رادیکال های آزاد که به ماده وراثتی سلول ها آسیب می زنند نیز در این محیط وجود دارد که با آسیب رساندن به ساختار دی ان ای اسپرم ها قدرت باروری را کاهش می دهد.از سوی دیگر، دیوید گرینینگ هشدار می دهد که رابطه جنسی مستمر و مداوم با کاهش تعداد اسپرم های خارج شده در هر انزال می تواند خطر کاهش قدرت باروری اسپرم را به همراه داشته باشد.او توصیه می کند بهترین راه برای تقویت قدرت بارداری،برقراری رابطه هر روزه در دوره تخمگذاری زنان است.دیوید گرینینگ همچنین با اشاره به کاهش تمایل افراد به برقراری رابطه هر روزه با افزایش سن،بهترین سن باروری را سنین جوانی می داند. وی گفت:«ما برای باروری در جوانی خلق شده ایم».پزشکان دیگر با جالب دانستن آزمایش های آقای گرینینگ می گویند این نتیجه شاید برای همه مردان مفید نباشد.به گفته دکتر آلن پیسی از دانشگاه شفیلد انگلیس،همبستری هر روزه توانایی بارورسازی مردانی را که تولید اسپرم پایینی دارند،کاهش می دهد.

 

منبع: jamejamonline.ir

 

برچسب ها: قدرت باروری اسپرم در مردان – قدرت باروری مرد – بالا بردن قدرت باروری اسپرم – افزایش قدرت باروری مردان – مدت زمان مناسب اسپرم آقایان – تقویت قدرت باروری اسپرم –  زیاد شدن قدرت اسپرم –

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار