خانه / دانستنی های بعد از ازدواج / روش صحیح دور انداختن کاندوم
      

روش صحیح دور انداختن کاندوم

روش صحیح دور انداختن کاندوم را جدی بگیرید

تمرین رابطه‌ی جنسی مطمئن با استفاده از یک کاندوم در طول رابطه‌های جنسی یک روش مؤثر برای محافطت از خود و شریک جنسی خود از بارداری ناخواسته و عفونت‌های منتقل شده توسط رابطه‌ی جنسی (STI) می‌باشد. بهرحال روش دور انداختن نامناسب یک کاندوم می‌تواند هر دوی شما را به خطر بیاندازد. رابطه‌ی جنسی مطمئن نه تنها مستلزم به کار گیری صحیح یک کاندوم است بلکه دور انداختن صحیح آن را نیز شامل می‌شود. برای یادگیری روش صحیح دور انداختن کاندوم مطالب زیر را به دقت مطالعه کنید.
بعد از انزال آلت خود را خارج کنید. این کار را پیش از اینکه آلت شما شل شود انجام دهید. اگر پیش از بیرون کشیدن آلت شما شل شود، خطر این وجود دارد که کاندوم در داخل شریک جنسی شما بیفتد، محتویات آن نشت کند. پایه‌ی کاندوم را عقب نگه دارید تا از خروج ایمن آن اطمینان حاصل کنید.

**************************************************

روش صحیح دور انداختن کاندوم - قلقلی خان

با شروع از پایه‌ی کاندوم (رینگ آن) آن را در بیاورید. حلقه‌ی ابتدایی کاندوم را محکم در ابتدای آلت نگه دارید. سپس آن را به سمت نوک آلت بلغزانید، تا بر خلاف جهتی که قبل از رابطه‌ی جنسی آن را کشیده بودید، از روی آلت برداشته شود.
تلاش کنید تا در هنگام در آوردن کاندوم آلت خود را با یک دست رو به پایین نگاه دارید . با این روش احتمال بیرون پاشیدن منی در هنگام در آوردن کاندوم کاهش می‌یابد.
کاندوم استفاده شده را جهت اطمینان از عدم وجود نشتی یا پارگی چک کنید. اگر نشتی در کاندوم وجود داشته باشد، روش‌های دیگر ممانعت از بارداری بایستی مورد استفاده قرار گیرند. اگر در مورد عفونت‌های منتقل شونده توسط رابطه نگران هستید بایستی برای تست به پزشک مراجعه کنید.

**************************************************

دور انداختن کاندوم - قلقلی خان

کاندوم را دور بیاندازید، اما نه با انداختن آن درون توالت. دور انداختن کاندوم درون توالت می‌تواند منجر به ایجاد گرفتگی در آن شود. روش‌های متفاوتی برای دور انداختن کاندوم وجود دارد:
• یک گره ساده در ورودی کاندوم ایجاد کنید تا از بیرون ریختن محتویات آن جلوگیری شود. آن را در در یک دستمال توالت یا دستمال کاغذی بپیچانید، سپس آن را داخل سطل آشغال بیاندازید.
• کاندوم را بدون تلاش برای گره زدن داخل دستمالی پیچیده و داخل سطل زباله بیاندازید.
پیش از شروع کردن مجدد فعالیت جنسی دست‌های خود را با صابون و آب گرم بشویید. فقط برای اطمینان – و همچنین رعایت کامل پاکی- دستان خود را پس از دور انداختن کاندوم بشویید.
هیچ گاه و هیچ گاه از یک کاندوم مستعمل استفاده نکنید. هر چند اغلب افراد چنین اشتباهی را انجام نمی‌دهند، اما بر طبق مطالعات ۵/۱% مردان چنین کاری را انجام می‌دهند. این مقدار خیلی زیاد است. جدا از ناخوشایند بودن این عمل، استفاده مجدد از کاندوم تأثیرگذاری آن را کاهش می‌دهد.
• اگر شما کاندوم دیگری ندارید، یک کاندوم دیگر بخرید یا رابطه‌ی جنسی را متوقف کنید. اگر کاندوم دیگری دارید، اما می‌خواهید صرفه جویی کنید، به هزینه‌های بزرگ کردن یک فرزند ناخواسته فکر کنید. بخاطر داشته باشید، ایمن بودن بهتر از شرمنده بودن است.
نکات
با شریط جنسی خود در مورد برداشتن صحیح کاندوم بعد از رابطه‌ی جنسی صحبت کنید. تجربه‌ی یک رابطه‌ی جنسی ایم مستلزم آموزش دادن شریط جنسی شماست.
با برداشتن کاندوم در حمام از ایجاد آلودگی‌های غیرضروری جلوگیری کنید. بودن در حمام در فرآیند ریختن آب منی مفید است زیرا پاک کردن حمام سریع‌تر و آسان‌تر است. برداشتن کاندوم در حمام شما را از فاصله داشتن از شریک جنسی خود مطمئن می‌سازد، و هر گونه شانی تماس بین شریک جنسی شما و نطفه را محدود می‌کند.
هشدارها
برداشتن نادرست کاندوم بعد از رابطه‌ی جنسی می‌تواند منجر به ریختن نطفه شود. این می‌تواند شما و شریک جنسی شما را در خطر بارداری ناخواسته و STD قرار دهد.
کاندوم مستعمل خود را درون توالت نیاندازید. این ممکن است منجر به گرفتگی آن و سایر مشکلات مربوط به لوله کشی شود.
هیچ گاه از یک کاندوم چند مجدداً استفاده نکنید.
اگر آلت شما شل شده و کاندوم در درون شریک جنسی شما درآمد، نه تنها خطر بارداری ناخواسته وجود دارد بلکه ممکن است شریک جنسی شما در معرض ابتلا به آلودگی‌های باکتریایی قرار داشته باشد.
چیزهایی که نیاز دارید
یک کاندوم
یک دستمال کاغذی یا دستمال توالت

 

منبع: ccli.ir

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار