خانه / دانستنی های بعد از ازدواج / رابطه مقعدی با همسر و حکم آن
      

رابطه مقعدی با همسر و حکم آن

آیا میدانید رابطه مقعدی با همسر از نظر شرعی چه حکمی دارد؟

رابطه مقعدی با همسر و حکم آن - قلقلی خان

در دین اسلام به رابطه مقعدی بین دو مرد لواط و رابطه جنسی از پشت بین مرد با زن نیز  وطی دبر گفته می‌ شود. عمل لواط در این دین به شدت منع شده و حرام و از گناهان کبیره‌ است و برای آن مجازات اعدام وجود دارد. اما در مورد جواز رابطه مقعدی بین مرد و زن اختلاف وجود دارد به گونه‌ای که برخی معتقدند این عمل کاملاً حرام است و اگر کسی انجام داد باید توبه کند و برخی معتقدند اگر زن راضی نباشد حرام و در غیر اینصورت شدیداً مکروه‌است. اهل سنت این کار را شدیداً حرام می‌دانند و حتی برخی از علمای آنان فتوا داده‌اند که اگر مردی چنین کاری انجام دهد زنش می‌تواند فوراً از او طلاق بگیرد. در ادامه نظر و فتوای برخی از مراجع را ملاحظه فرمایید.

امام صادق (ع)در مورد رابطه مقعدی ، اجازه زن را شرط می داند مگر نه حرام است.

فتوای آیت الله مکارم شیرازی را در این خصوص:  رابطه مقعدی در صورت رضایت همسر کراهت شدید دارد و در صورت عدم رضایت حرام است.

برخی از علما می گویند رابطه مقعدی حتی با اجازه زن هم مکروه است.

بنا بر فتوای آیت الله خامنه ای رابطه مقعدی کراهت شدید دارد و احتیاط در ترک آن است مخصوصا اگر زن راضی نباشد و در صورتی که موجب اذیت او شود حرام است .

بنابر فتوای آیت الله تبریزی رابطه مقعدی آمیزش ، بنابر احتیاط واجب جائز نیست.

به فتوای کسانی که رابطه مقعدی را جایز نمی دانند، اگر کسی مرتکب شد، باید استغفار و توبه نماید. اگر در حال حیض این کار صورت گرفت، ‌خوب است کفّاره بدهد. کفّاره آن اگر در ابتدای ایام حیض باشد، هجده نخود طلای سکّه دارو اگر در وسط عادت باشد، نُه نخود و قسمت آخرت حیض ۵/۴ نخود طلای سکه دار باید به فقیر بدهد.

البته اگر ناخواسته و سهواً نزدیکی صورت گرفته اشکال ندارد. به هر حال چه این عمل جایز باشد و چه نباشد ، باید توجه داشت که این کار عملی غیر طبیعی است و چه بسا تکرار آن مشکلاتی را در سیستم گوارش و دفع مدفوع برای زن به وجود آورد . بنابراین اطاعت از شوهر در این مسئله لازم نیست.

در قوانین مجازات های اسلامی آمده است اگر مردی همسر خود را مجبور به انجام رابطه مقعدی با وی کند زوجه ( زن) می تواند از شوهر خود شکایت کند. کما اینکه هر چیزی که از نظر اسلام مردود شناخته شود حتما به ضرر انسان می باشد که امروزه از نظر پزشکی نیز ثابت شده که رابطه مقعدی یک رابطه پرخطر است .

آیات عظام: خویی،‌ اراکی، سیستانی، امام خمینی، آیت الله فاضل و آیت الله تبریزی درخصوص نزدیکی کردن  از پشت می گویند هم از نظر دین و هم از نظر عقل و هم از نظر علم مردود است . اما وجود میل درونی را نمی شود منکر شد.

آیات عظام: امام خمینی، بهجت، خامن ه­ای، صافی، مکارم، نوری کراهت شدید دارد.» امام خمینی، آیت الله نوری و آیت الله فاضل، تعلیقات العروه ج۲، النکاح، الفصل الاول، م ۱؛» آیت الله صافی، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰؛» آیت الله خامنه­ای، استفتاء س ۴۱۹؛» آیت الله مکارم، تعلیقات علی العروه، احکام الحیض، السابع و دفتر آیت الله بهجت.»

آیت الله سیستانی: اگر زن راضی باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضی نباشد، بنا بر احتیاط واجب جایز نیست. » آیت الله سیستانی، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰٫» آیت الله تبریزی و آیت الله وحید: بنا بر احتیاط واجب جایز نیست.» آیت الله تبریزی، استفتائات، س ۱۴۶۳ و منهاج الصالحین، ج ۱، م۲۲۸ و آیت الله وحید، منهاج الصالحین، ج ۲، م ۲۲۸٫

قرآن مجید نیز درخصوص کامجویى از زن می گوید:

۱) نِسَاؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتوْا حَرْثَکُمْ أَنَّى‏ شِئْتُمْ….”همسران شما محل بذر افشانى شما هستند، بنا بر این هر زمان‏ بخواهید مى‏توانید با آنها آمیزش نمایید…”

۲) فَإِذَا تَطَهَّرْنَ فَأْتُوهُنَّ مِنْ حَیْثُ أَمَرَکُمُ اللَّهُ…”… چون پاک شدند از آن جا که خدا فرمان داده است با ایشان‏ نزدیکى کنید…” (قائلان به حرمت به این آیه استشهاد مى‏کنند.

۳ ) خداوند از زبان پیامبرش لوط که قومش را مورد خطاب قرارداده بود، مى‏فرماید:یَاقَوْمِ هَؤُلاءِ بَنَاتی هُنَّ أَطْهَرُ لَکُمْ…”گفت: اى قوم من! اینها دختران من هستند (ومن حتى حاضرم‏دختران خودم را به عقد شما در آورم اینها) براى شما پاکیزه‏ترند.”

۴) قَالَ هؤُلآءِ بَنَاتِی إِن کُنتُمْ فَاعِلِینَ “لوط به قوم خود گفت: من این دخترانم را به نکاح شما می دهم تااگر خیال عملى دارید انجام دهید.” معتقدان به جواز این کار به این آیه‏وآیه ۷۸ سوره هود و۲۲۳ سوره بقره استشهاد مى‏کنند.

 

به طور کلی تفصیل احکام را می توان اینگونه شرح داد:

۱ – بنا به نظر اقوى – که نظر مشهور است – نزدیکى کردن با زن یا کنیز از عقب جایز میباشد، ولى شدیداً کراهت دارد، و احوط، ترک ‏این کار است، به ویژه هنگام عدم رضایت زن یا زیان رساندن بدو،چنان که خبر ابن ابى یعفور – که پیشتر گفته شد – بر آن دلالت دارد.

۲ – بنابر جواز این عمل، آیا مى‏توان در ایام حیض از عقب با زن‏نزدیکى کرد؟ اقوى چنین است.

۳- نزدیکى از عقب همچون جماع طبیعى است در وجوب‏غسل، عده گرفتن، تعلق گرفتن مهر، باطل کردن روزه، ثابت شدن‏ حد زنا اگر زن بیگانه باشد، واینکه ملاک تحقق جماع، دخول حشفه(قسمت جلویى آلت تناسلى مرد)یا به مقدار آن، و در حرمت دختر و مادر زن، و دیگر احکام مصاهره که بر دخول مترتب است.

۴ – این نوع جماع در حصول حلال شدن زن سه طلاقه کافى‏نیست، زیرا در اخبار آمده است که باید زن ومرد )عسیله( همدیگررا بچشند )کنایه از انزال در رحم زن است( پس در این حالت آمیزش ‏جنسى باید از طریق طبیعى صورت پذیرد.

۵ – بعید به نظر می‏رسد که این کار از آمیزش جنسى واجب چهارماه یکبار، کفایت کند

 

منبع: آکا ایران – رابطه مقعدی با همسر

 

برچسب ها: رابطه مقعدی با همسر ، رابطه مقعدی با دختر ، رابطه مقعدی با پسر ، رابطه مقعدی سالم ، رابطه مقعدی بدون درد ، رابطه مقعدی با دوست دختر ، رابطه مقعدی با دختر باکره ، رابطه مقعدی با دوست پسر ، رابطه مقعدی با دوست پسرم ، حکم رابطه مقعدی با همسر ، رابطه مقعدی با همسر از نظر شرعی ، ارتباط مقعدی بدون درد ، چگونه رابطه مقعدی بدون درد داشته باشیم ، آموزش رابطه مقعدی بدون درد ، روش صحیح رابطه مقعدی بدون درد ، رابطه مقعدی بدون کاندوم ، اموزش کامل رابطه مقعدی ، آموزش صحیح رابطه مقعدی ، اموزش تصویری رابطه مقعدی ، اموزش انجام رابطه مقعدی ، حالت های رابطه مقعدی ، حرام بودن رابطه مقعدی

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار