خانه / دسته‌بندی نشده / رابطه زناشویی دردناک و علل پیدایش آن
      

رابطه زناشویی دردناک و علل پیدایش آن

علل پیدایش رابطه زناشویی دردناک چیست؟

برای پیدایش رابطه زناشویی دردناک می توان دلایل و علل مختلفی رو بیان کرد که در زیر به بعضی از این دلایل و راه حل های آنها اشاره می کنیم.

یکی از دلایل پیدایش رابطه زناشویی دردناک رو میشه تنگی پرده بکارت دانست. البته در اینجا لازم است که حتما به خانم ها توصیه کنم قبل از انجام ازدواج و عقد به متخصص زنان مراجعه نموده و مورد معاینه قرار گیرند زیرا در معاینه نوع پرده بکارت فرد مشخص شده و برخی از مشکلات احتمالی از جمله رابطه زناشویی دردناک و با مشکلات  دستگاه تناسلی که احتمال بروز دارند درمان می شوند مثلا احتمال اینکه پرده بکارت حلقوی بوده و بعد از انجام عمل جنسی هیچگونه خونریزی از آن دیده نشود وجود دارد و چه بسیار خانواده هایی که به خاطر همین موضوع وارد کشمکش هایی شده و مشکلاتی برای آنها رخ می دهد.

رابطه زناشویی دردناک و علل پیدایش آن - قلقلی خان

و آرزو می کنند ای کاش توصیه های ما را جدی می گرفتند و قبل از عقد، گواهی سلامت تناسلی دریافت می کردند. گذشته از این مورد چه بسیارند خانم هایی که تا سال ها از مشکل واژینیسموس خود بی اطلاع می مانند و به دلیل شرم و حیا از بیان این مشکل به پزشک با این ناراحتی زندگی می کنند.

متاسفانه گاهی خانم هایی مراجعه می کنند که رابطه زناشویی شان سرد شده و هیچ لذتی از رابطه جنسی نبرده اند و گاهی تا مرز طلاق پیش رفته اند. پس می توان تاکید دوباره کرد که بسیاری از مشکلات را می توان با یک معاینه ساده حل کرد.
مشکل دوم، وستیبولیت یا همان التهاب و تورم در قسمت تناسلی است که باعث بروز رابطه زناشویی دردناک میشود. این تورم به راحتی با معاینه تشخیص داده و درمان می شود.
مشکل سوم، آندومتریوز است. در این حالت نقاط متعددی داخل لگن هستند که هنگام قاعدگی دچار خون ریزی می شوند. دردهای لگنی، احتمال نازایی و امکان مقاربت های دردناک و درد شدید لگن هنگام تماس جنسی در این افراد دیده می شود.
مشکل چهارم، واژینیسموس است. در این مشکل، خانم ها به خاطر آنچه از تجربیات بد و غیرواقعی شنیده اند یا ترس هایی که دلایل مختلف دارند، هنگام تماس دست پزشک یا ماما با ناحیه تناسلی شان هنگام معاینه یا هنگام رابطه زناشویی، همه عضلات ورودی مدخل را منقبض می کنند و این اسپاسم شدید مانع برقراری رابطه می شود.
حتی ما پزشكان هم برای معاینه این افراد با مشکل مواجه می شویم. بالا بردن آگاهی این خانم ها و اطمینان دادن به اینکه خطری متوجه شان نیست به علاوه تجویز داروهای بی حس کننده و حتی تزریق بوتاکس (همان دارویی که برای رفع چین و چروک تزریق می شود) در قسمت پرینه می تواند به شل شدن عضلات آن ناحیه منجر شود و زوجین می توانند رابطه زناشویی لذت بخش و سالمی را تجربه کنن
منبع :  salamat.ir

 

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار