خانه / دانستنی های بعد از ازدواج / دلایل آمیزش جنسی دردناک در زنان
      

دلایل آمیزش جنسی دردناک در زنان

چه چیزهایی عامل آمیزش جنسی دردناک در زنان می باشد؟

به حالتی که فرد در زمان آمیزش دچار درد می شود دیسپارونی می گویند. آمیزش جنسی دردناک در زمان های مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد مثلا در زمان ورود آلت مردانه به واژن یا در مراحل دیگر دخول. این حالت نظر به اینکه در چه زمانی و در کدام مرحله دخول حادث شود میتواند دلایل و درمانهای متفاوتی داشته باشد.
یکی از مهم ترین دلایل آمیزش جنسی دردناک برای زنان ، خشکی واژن می باشد. اگر فرد به هر دلیل آمادگی ورود آلت را نداشته باشد و واژن خشک باشد این آمیزش میتواند آمیزش جنسی دردناک باشد. یعنی اینکه خانم فرصت پیدا نکرده است که از نظر جسمی به آمادگی لازم برسد و محیط واژن خشک می باشد.

با دلایل آمیزش جنسی دردناک در زنان آشنا شوید. - قلقلی خان

از جمله دلایل و شرایط دیگری که میتواند باعث خشکی واژن شود داروهایی است که فرد مصرف می کند. در این مورد مشورت با پزشک و یا مطالعه در مورد دارویی که مصرف می کنید، می تواند مفید باشد. معمولا منابع خوبی در اینترنت در مورد داروهای مختلف وجود دارد.

از دلایل دیگر دیسپارونی یا آمیزش دردناک، می توان به جراحات و ضربه هایی که در طول زمان به آلت تناسلی وارد شده، سابقه آزار جنسی، دوران پس از زایمان، دوران عادت ماهانه، بیماری های ناحیه تناسلی و برخی از سرطانهایی که اعصاب آن منطقه را تحت تخریب قرار داده و نیز بیماری های مقاربتی درمان نشده اشاره کرد.

برخی از پزشکان آمیزش دردناک را جزو دسته اختلالات جنسی نمی دانند و برخورشان با بیمارانی که از این حالت رنج می برند، توام با شناخت کافی نیست. در این موارد توصیه می شود به پزشک دیگری مراجعه کرده و پیش از انجام معاینه، دردناک بودن ناحیه تناسلی خود را برای او بازگو نمایید. گاه ضرورت دارد، روان درمانی های لازم پیش از انجام هر گونه معاینه ای صورت پذیرد.

حالت دیگری که افراد با آن روبرو می شوند درد در هنگام دخول است. این حالت میتواند به دلایل متعددی باشد که شایع ترین آنها عبارتند از: عفونت های دستگاه تناسلی و دهانه رحم، بیماریهای مقاربتی درمان نشده، همزمانی نزدیکی و زمان تخمک گذاری، و در نهایت آماده نبودن فرد از نظر جسمی.

 

منبع:سلامت نیوز

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار