خانه / دسته‌بندی نشده / دستگاه تناسلی مردان و تغییرات آن به مرور زمان
      

دستگاه تناسلی مردان و تغییرات آن به مرور زمان

آیا می دانید تغییرات دستگاه تناسلی مردان در طول زمان به چه صورت می باشد؟

همونطور که خودتون هم میدونید قدرت جنسی مردان با مرور زمان کاهش پیدا می کند و همزمان با کاهش سطح هورمون های تستسترون میزان میل جنسی و قدرت جنسی مرد هم کاهش پیدا می نماید. همچنین افزایش سن باعث کاهش کیفیت و میزان تولید اسپرم خواهد شد. اگه بخواهیم به صورت کلی و در یک جمله بگیم دستگاه تناسلی مردان به مرور زمان دچار تغییراتی خواهد شد که در ادامه آن ها را بررسی می نماییم.

یکی دیگر از تغییراتی که در دستگاه تناسلی مردان به وجود می آید تغییر در حالت ادرار می باشد به این صورت که در سنین بالا به علت ضعف عضلات، بزرگی پروستان و دیگر عوامل خروج ادرار به صورت تدریجی و با سرعت کمتری انجام خواهد شد.

دستگاه تناسلی مردان و تغییرات آن به مرور زمان - قلقلی خان

این تغییرات به همین موارد ختم نمی شود ، بلکه با عبور سن مردان از ۳۰ سالگی ، آلت آنها نیز دچار تغییرات می گردد که در زیر شرح می دهیم :
– ظاهر آلت تناسلی مردان، دو تغییر عمده دارد : سر آلت رنگ براق و یک دست  خود را ازدست  می دهد که نتیجه کاهش جریان خون در آن ناحیه است و دیگر اینکه موی ناحیه زهار شروع به ریزش می نهد .
– اندازه آلت ؛ با افزایش چربی در ناحیه شکم و زیر شکم ، طول آلت کوتاهتر به نظر می رسد . در افراد خیلی چاق ، آلت کلاً در میان توده چربی و گوشت گم می شود.در کنار این کوتاه شدگی معمولی متناسب با افزایش سن هم قرار دارد که قطر آن معمولاً حدود ۱ تا ۲ سانتیمتر نسبت به دوره جوانی است.

یک دلیل این کاهش  به تصلب شرایین آلت در اثر وجود چربی ها برمی گردد که منجر به کاهش جریان خون به داخل حفره های آلت و انبساط آن می گردد و دلیل دیگر آن کاهش خاصیت کشانی حفره های آلت است . در این دوره ، انداره بیضه ها هم رفته رفته کوچک می شود و قطر آنها حدوداً از ۳ به ۲ سانتیمتر کاهش می یابد .
– در افراد میانسال به بالا آلت از شق و رقی در حالت نعوظ خارج شده و به صورت قوسی در می آید . نتیجتاً نعوظ  و دخول ممکن است همراه با درد باشد و این یکی دیگر از تغییرات دستگاه تناسلی مردان می باشد.
– حساسیت ، مطالعات نشان می دهد که سر آلت رفته رفته حساسیت اولیه خود را از دست می دهد که این امر رسیدن به اوج لذت و یا نعوظ کامل را دشوار می سازد .
– با وجود همه این تغییرات ، محققان معتقدند که خوشبختانه میل و رضایت جنسی مردان افت شدیدی پیدا نمی کند یعنی اگر مسئله اصلی را در رابطه زناشوئی ارضای طرف مقابل هم بدانیم این امر به اندازه آلت و یا اوج آمادگی فیزیکی بستگی ندارد ، بلکه به تجربه و شناخت بیشتر وابسته است که آنهم نزد این میانسالان فراوان یافت می شود! پس نگران تغییرات دستگاه تناسلی مردان نباشید و همچنان از زندگی لذت ببرید.
منبع: ۳-m.ir

دکتر انتظاری

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار