خانه / دانستنی های بعد از ازدواج / تشخیص باکره بودن توسط خود فرد
      

تشخیص باکره بودن توسط خود فرد

آیا تشخیص باکره بودن توسط خود فرد امکان پذیر است؟

 

یکی از بازدیدکنندگان وبلاگ سوالی رو مطرح کرده بودند در مورد این که آیا راهی هست که تشخیص بدهند که پرده بکارتشان سالم است یا نه.
ایشان در سنین نوجوانی بدون اینکه اطلاعاتی در مورد پرده بکارت داشته باشند با دیدن فیلم های غیر اخلاقی به خود ارضایی رو آورده بودند و متاسفانه این طور که خودشان بیان کرده اند دستشان را وارد بدنشان کرده اند .

 

جواب :
شما اول باید کشف کنید که نوع پرده بکارتتان چیست ؟ بعد باید بدانید که جای آن دقیقا کجاست و در چه عمقی قرار گرفته است.

تشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودن

پرده بکارت و انواع آن

تشخیص باکره بودن , نوع پرده بکارت - قلقلی خان

پرده بکارت / هايمن،Hymen، به زبان لاتين برگرفته از نام خداي عروسي در فرهنگ يوناني يا رومي است.
همواره در طول تاريخ اسطوره هايي در زمينه با اين بخش از بدن زن و ارتباط آن با عفت و پاکدامني او در تمدن هاي گوناگون ، بعنوان نمونه در کشورهاي عربي، ايران، آفريقا و حتي ميان گروهي از مردمان استراليايي (مردم يونگا) رايج بوده و هنوز هم مي باشد.باورهايي ، که وجود اين پرده بر عدم داشتن رابطه جنسي، آميزشي، زن با مرد ديگر دلالت دارد!
در مدخل واژن (مهبل) و ابتداي مجراي تناسلي زنانه پرده اي لطيف و مخاطي از جنس بافت پوشاننده مجرا وجود دارد که داراي اشکال آناتوميک مختلفي است.

انواع مهم آن عبارتند از :
۱- پرده بکارت بدون منفذ
۲- پرده بکارت مثلثي
۳- پرده بکارت نوع حلقوي ( قابل اتساع و غيرقابل اتساع )
۴- پرده بکارت نوع هلالي
۵- پرده بکارت نوع پل دار(دو تکه)
۶- پرده بکارت نوع غربالي
۷- پرده بکارت نوع زبانه دار
۸- پرده بکارت نوع دندانه دار
۹- عدم وجود پرده بکارت به طور طبيعي
۱۰- پرده بکارت بسيار سخت و سفت

در مواردي ممکن است پرده بکارت فاقد سوراخ باشد . اين عارضه علائمي ندارد ولي در دوران بلوغ که به علت شروع عادت ماهيانه ،خونريزي ماهيانه سبب تجمع خون و ترشحات در مهبل و بروز درد و علائمي ديگر خواهد شد لازم است پرده بکارت با مجوز قضائي و صدور گواهي لازم براي بيمار برداشته شود.
شايع ترين نوع پرده بکارت ، مثلثي است که در ۵۰ تا ۶۰% دختران ديده مي شود.
مسئله ساز ترين نوع پرده بکارت نوع حلقوي است.

پرده هاي بکارت حلقوي دو نوعند :
۱- قابل اتساع
۲-غيرقابل اتساع

انواع پرده هاي بکارت حلقوي غيرقابل اتساع در حين اولين دخول آلت تناسلي مردانه پاره شده و مانند ساير انواع هستند اما انواع حلقوي قابل اتساع عليرغم دخول ممکنست پاره نشده و براي مرد اين تصور را ايجاد کنند که همسر او باکره نبوده است.اين توهم سبب مراجعه مکرر زوجين جوان به پزشکي قانوني است که با يک معاينه سطحي و توضيحات لازم رفع خواهد شد.در عين حال در لبه پرده بکارت حلقوي قابل اتساع مي توان علائم سائيدگي خفيف يا خونمردگي را مشاهده کرد.

من به سایت چند پزشک متخصص سر زدم ولی هیچ کدام از آن ها توصیه نکرده اند که خودتان اقدام به معاینه کنید و یا این که معاینه ی خود را به دست افراد غیر متخصص بسپارید .

با این حال اگر واقعا امکان رفتن نزد پزشک را ندارید دکتر مهرداد رضایی روشی را برای معاینه پرده بکارت بیان کردند که به این شرح است :

تشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودنتشخیص باکره بودن

معاینه پرده بکارت

خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد.
پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.
توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نمایید .۱۸ سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک پزشک یا ماما انجام بدهد.

برای معاینه پرده بکارت باید لب های خارجی فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنید و با استفاده از آینه پرده را معاینه کنید.اگر دوست یا آشنایی باشد راحتتر می شود پرده را معاینه کرد بدین ترتیب که شما با استفاده از انگشت های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملا باز می کنید و دوست شما با استفاده از یک چراغ قوه نور را به آینه می تاباند تا نور به داخل مهبل منعکس شود.

بعد از این کار پرده خود را با عکس های بالا تطابق دهید .

تشخیص باکره بودن توسط خود فرد 1 - قلقلی خان

 

منبع : www.drmehrdadrezaie.ir

 

 

 

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار