خانه / روانشناسی زناشویی / تاثیرات تعداد دفعات معاشقه بر خانوم ها
      

تاثیرات تعداد دفعات معاشقه بر خانوم ها

تاثیرات تعداد دفعات معاشقه بر خانوم ها

تاثیرات تعداد دفعات معاشقه بر خانوم ها - قلقلی خان

 

اکثر افراد از تاثیرهای کاهش فعالیت جنسی بر روی مردان نسبتا باخبرند ولی کمتر کسی پیدا میشود که از تاثیر آن بر بدن زن آگاهی دارد. بیاد داشته باشید که علاوه بر تعداد دفعات معاشقه، تغییرات هورمونی و عادت ماهانه نیز در میل جنسی زنان نقش دارد. در این جا به بررسی تفاوت های تاثیر کاهش فعالیت جنسی بر زنان و مردان می پردازیم.

 

عکس العمل بدن مرد و زن نسبت به کاهش فعالیت جنسی کاملا متفاوت است. زن هرچقدر تعداد دفعات معاشقه کمتری داشته باشد، میل و لذت جنسی او کمتر شده و مشکل تر ارضاء می شود برعکس هرچه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال باشند، علاقه آنها به معاشقه بیشتر خواهد بود.

در یک مقاله دیگر که در کتاب love cycle ذکر شده، گفته شده است تعداد دفعات معاشقه یا همان تعداد دفعات آمیزش روی تنظیم عادت ماهانه خانم ها نیز موثر است. در این مطالعه عادت ماهانه زنانی که بیشتر از دو بار در هفته آمیزش داشتند منظم تر از کسانی بود که فقط هفته ای یک بار نزدیکی می کردند و زنانی که بندرت معاشقه می کردند، عادت ماهانه خیلی نامنظمی داشتند.

علت این امر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن زنان  فعال از نظر جنسی می باشد. لازم به تذکر است که فقط معاشقه با جنس مخالف باعث این تغییرات هورمونی می شود و خودارضایی چنین تاثیری ندارد.

حتما شما می دانید که قابلیت باروری یک زن تا حد زیادی به منظم بودن عادت ماهانه او بستگی دارد؛ پس زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کمتر دچار مشکل ناباروری خواهند شد. از طرف دیگر معمولا هر چه عادت ماهانه نظم بیشتری داشته باشد، سلامت عمومی بدن زن نیز بهتر خواهد بود.

در این مطالعه نتیجه داشتن رابطه جنسی بیش از  دو بار در هفته نسبت به تعداد کمتر عبارت بود از:

باروری بهتر، استخوان بندی محکمتر، سلامت قلب و عروق، افسردگی کمتر، کاهش خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم، کاهش ناراحتی های بعد از یائسگی.

منبع: مجله پزشکی مادر – تعداد دفعات معاشقه در زنان

برچسب ها: تعداد دفعات معاشقه ، تاثیر تعداد دفعات معاشقه بر زنان ، تاثیرات تعداد دفعات معاشقه ، تاثیرهای تعداد دفعات معاشقه ، تعداد زیاد معاشقه ، تعداد دفعات نزدیکی ، تعداد دفعات آمیزش ، تعداد دفعات نزدیکی کردن ، تعداد دفعات امیزش جنسی ، تعداد دفعات رابطه زناشویی

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار