خانه / روانشناسی زناشویی / به گوش چپ گوش عشق گفته می شود
      

به گوش چپ گوش عشق گفته می شود

آیا می دانید گوش چپ گوش عشق است؟

به گوش چپ گوش عشق گفته می شود - قلقلی خان

به تازگی دانـشـمـنـدان این را کـشـف کـردند که گوش چپ که اطلـاعـاتش را  بـه قسمت نیمـکره راسـت مغذ انسان ارسـال می کند  گوش “عشق” شناخته شده است. پس در این صورت باید عبارات احساسی را برای درک بهتر  گوش چپ نجوا کرد.

بـخش چپ مغز مـنـطق، تـوجـه بـه جـزئیات، زبان، عـلـم و اسـتراتژیها را نشـان می دهد و طرف راسـت تصورات، اشراق و سیر و سلـوک، دید همزمان، تخیلات و احساسات را حاکـمیت می کند.

هر یک از این بخشهای مغز قسمت مخالف بدن را کنترل می کنند. بنابراین منطقی است که تصور شود یک جمله احساسی اگـر مستقیما از طرف چپ بدن ارسال شود سریعـتر به مراکز احساسی می رسند.

به طور طبیعی چشم راست با زکاوت بیشتری می تواند رنگـها را درک کند این درحالی است که بهتر است مادران گونه چپ کودک را ببوسند و یا با دست چپ کودک را در آغوش بگیرند.

در حقیقت دانشمندان دانشگاه انگلیس در تحقیقات خود نشان دادند که ۸۵ درصد از زنان چپ دست یا راست دست کودک خود را با دست چپ در آغوش می گیرند. به این ترتیب واکنشهای فیزیکی و احساسی کودک مستقیما به طرف راست مغز مادر می رسند.

به تازگی گروهی از محققان با آزمایش هزار و ۱۲۰ نفر مشاهده کردند که گوش چپ در این افراد “گوش عشق” است.

به طوری که ۶۹ درصد از موارد خاطر نشان کردند تمام عبارات شیرین و عاطفی را هنگامی که از راه گوش چپ می شنوند بهتر درک می کنند و تنها ۵۶ درصد از موارد اگر این عبارات را با گوش راست بشوند می توانند عمق آنها را درک کنند.

 

 

منبع: مردمان

برچسب ها: گوش عشق ، در گوش عشقبازان ، گوش چپ گوش عشق ، قدر عشق گوش ، گوش مرغ عشق ، عشقم گوش کن ، گوش عشق بازی ، گوش عشق ذیک

      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار